Slovinsko - Česko 3:1Volejbalistky prohrály se Slovinskem a čeká je baráž o ME

Maribor

České volejbalistky budou o postup na mistrovství Evropy bojovat v baráži. Tým nezvládl závěrečný zápas kvalifikační skupiny F a v Mariboru podlehl domácímu Slovinsku 1:3 po setech 24:26, 25:19, 20:25 a 21:25. Skupinu vyhrálo Bělorusko a vybojovalo si přímý postup na šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Ázerbájdžánu a v Gruzii.

Obranu Moniky Potokarové (vlevo) a Saši Planinšecové ze Slovinska se snaží překonat Češka Michaela Mlejnková.

V baráži se české reprezentantky, které skončily ve skupině druhé, utkají se Slovenskem. První utkání se bude hrát příští sobotu 1. října v Jablonci nad Nisou, odveta o týden později v Popradu.

Svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla se nemohly v úvodní sadě dostat do očekávaného tempa. Často chybovaly, v závěru setu se zlepšily, ale vyrovnanou koncovku prohrály.

Nejlepší výkon podaly české volejbalistky ve druhém dějství, v dalším průběhu zápasu ale přišel další herní propad, kvůli němuž jim utekl začátek třetího i čtvrtého setu. Trenér Waibl se snažil otupit tlak nadšeně bojujících Slovinek častým střídáním, nenalezl ale sestavu, která by výsledek otočila.

Waibl uznal, že domácí tým si vítězství zasloužil. "Marně jsme hledali rytmus, udělali jsme příliš mnoho chyb. Slovinsko včera zahrálo proti Bělorusku špatně a snažilo se samozřejmě dokázat, že umí hrát lépe," řekl na webu evropské volejbalové konfederace.

Největšími oporami českého týmu byly Mlejnková s Havlíčkovou, ke kterým se přidala ještě střídající Hodanová.