Ve finále extraligy házenkářů budou hrát Karviná a Zubří

Házenkáři Karviné a Zubří postoupili do finále extraligy a budou hrát o český titul. Úřadující mistři z Karviné ukončili sérii s Lovosicemi už po třech zápasech, Zubří sice v sobotu s pražskou Duklou prohrálo, ale dnes rozhodlo o svém postupu vítězstvím 29:26. Duklu a Lovosice čeká série o třetí místo.

Kvůli záplavám hrály Lovosice v náhradní hale v Lounech, kde ale podlehly Karviné jednoznačným poměrem 20:32. Severočeští házenkáři přitom začali lépe a v úvodu utkání vstřelili čtyři branky za sebou, ale vyrovnaný stav udrželi jen do 12. minuty. Potom už převzali iniciativu favorizovaní obhájci titulu a do konce poločasu zvýšili svůj náskok až na rozdíl osmi branek. Po změně stran pak už domácí mužstvo prakticky nekladlo soupeři odpor.

Dukla si hned na začátku třetího semifinále vypracovala bezpečný náskok, v druhém poločase vedli Pražané dokonce už o 11 branek. Vypjatá série, v které dokonce padlo i trestní oznámení na hráče Dukly Petra Brabce za údajné napadení trenéra Zubří Ivana Hargaše, tak skončila až dnes, kdy Zubří lépe zvládlo závěr čtvrtého zápasu. Severomoravský tým tak oplatil soupeři loňskou porážku v boji o bronzové medaile.

Ve skupině o 5.-12. místo postoupili zatím pouze jičínští házenkáři, kteří vyřadili Brno. Tři další série budou pokračovat ve středu.

Semifinále:
Lovosice - Karviná 20:32 (9:17)
Nejvíce branek: Kratochvíl 8/3, Bouček 3/2 - Sobol 5/2, Horák 5, Zdráhala a Heinz po 4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 500.
Konečný stav série: 0:3.
Dukla Praha - Zubří 36:29 (19:14)
Nejvíce branek: Čurda 7, Rams 6, Brabec a Větrovec po 5 - Hrstka 7, Opálka 6, P. Hrachovec a Bednář po 4. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3. Vyloučení: 10:9. ČK: Spuchlák (Zubří). Diváci: 650.
Konečný stav série: 1:3.