Nymburk v repríze finále NBL porazil Děčín o 49 bodů

Basketbaloví mistři z Nymburka udělali v 5. kole NBL jasnou záležitost z reprízy posledních dvou ligových finále. Nad Děčínem zvítězili doma 88:39 a dosáhli nejvyšší výhry v tomto ročníku. Hosté se v prvním poločase zmohli na pouhých 16 bodů, až ve třetí čtvrtině sehráli s třináctinásobnými domácími šampiony alespoň trochu vyrovnanou partii.

Basketbalisté Nymburka.

Střelce Nymburka vedl s 16 body Bryon Allen, po dvanácti bodech nasbírali Anthony Meier a Howard Sant-Roos, který přidal deset doskoků. Děčín prohrál podruhé za sebou - ve středu po prodloužení podlehl v Praze s USK - a klesl na páté místo.

"Věděli jsme, že Nymburk bude hrát nátlakovou hru, a těžko u nich hledat nějakou slabinu. Ale my si nebyli schopni přihrát balon," řekl České televizi reprezentační pivot Pavel Houška, který se v létě vrátil do Děčína právě z Nymburka.

Druhou pozici v tabulce uhájila Opava díky vítězství o jediný bod 72:71 nad USK. Vítězný koš trefil 25 sekund před koncem Jakub Blažek. "Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Vstoupili jsme do utkání dosti špatně a do hry jsme se dostali až ve druhé čtvrtině. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný. Závažím na miskách byl Kuba Blažek, který třemi trojkami prakticky rozhodl," řekl opavský kouč Petr Czudek.

Prostějov deklasoval Brno 112:68 a je třetí. "Velmi dobře jsme stříleli, dobře jsme si půjčovali balon a taky jsme dobře bránili. Jakoukoliv chybu hostů jsme potrestali přesnou střelou. Dobré je to i v tom, že se do rotace dostali i mladí hráči," pochvaloval si trenér prostějovských Orlů Zbyněk Choleva.