Basketbalistky USK v duelu neporažených přehrály Handicap

Basketbalistky USK Praha zdolaly ve 4. ligovém kole Handicap Brno 84:55 a ukončily jeho neporazitelnost v sezoně. Mistrovský celek se v duelu proti bývalým Žabinám nedokázal celý první poločas výrazněji odpoutat a soupeře zlomil až ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál jednoznačně 24:5. Na třetím vítězství favorita se střelecky nejvíce podílela Alena Hanušová, autorka 25 bodů.

"První poločas jsme hrály hlavně špatně v obraně, měly jsme málo doskoků a naopak Brno mělo hodně útočných doskoků. Ve druhém poločase jsme tyto chyby napravily. Hrály jsme hodně rychlých protiútoků, tím jsme se dostaly do náskoku a pak už jsme hrály v klidu," řekla Hanušová.

USK má stoprocentní bilanci, ale vzhledem k odloženému duelu s KP Brno vede tabulku jen virtuálně. V čele pořadí je Nymburk, protože vedle Handicapu přišel po třech výhrách o neporazitelnost i Hradec Králové. Lvice neuspěly v Brně s Královým Polem a podlehly mu 79:88, byť až po prodloužení. Brněnský celek se naopak dočkal prvního vítězství.

Východočešky měly v závěru základní hrací doby k výhře blíž, jenže v posledních třech minutách nedaly koš ze hry a ztratily pětibodové vedení. V prodloužení daly domácí hráčky prvních devět bodů, tečku za výsledkem udělala košem s faulem a proměněným trestným hodem reprezentantka Tereza Pecková, s 24 body a 11 doskoky nejlepší brněnská hráčka. V dresu soupeře měla ještě o dva body víc Kristýna Minarovičová.

První výhru v sezoně si připsal i ostravský celek SBŠ. Slovanku porazil 88:78, hostům nepomohl k úspěchu ani výkon americké opory Leah Scottové, jež nastřílela 28 bodů a doskočila devět míčů.