Reprízu finále začal lépe Nymburk, vyhrály ale basketbalistky USK

Basketbalistky USK Praha si v repríze finálového duelu z minulé sezóny poradily s Nymburkem a v pátém ligovém kole doma zvítězily 67:44. Obhájkyně mistrovského titulu si jako jediný tým v soutěži udržely neporazitelnost, Nymburk už měl na kontě nečekanou prohru v Brně s Handicapem.

Fanoušci USK Praha

Pražanky přitom nezačaly dobře, za celou úvodní čtvrtinu daly jen sedm bodů a prohrály ji 7:13. V poločase nicméně už o deset bodů vedly a nakonec soupeře bez potíží zdolaly. Nejlepší střelkyní zápasu byla Alena Hanušová, autorka 20 bodů vítězného týmu.

Ještě o tři body víc nastřílela Tereza Zítková z brněnského Technicu, který přitom doma podlehl pražské Slavii vysoko 63:107. V čele tabulky je právě Slavia před Hradcem Králové, oba týmy odehrály o jedno utkání více než USK.