Házenkáři Nového Veselí mají první body, zvítězili v Hranicích

Házenkáři Nového Veselí získali v extralize první body. Nováček nejvyšší soutěže zvítězil v sedmém kole v Hranicích 35:33. Obhájcům bronzových medailí z minulého ročníku nepomohl návrat Martina Stržínka po zranění ani jedenáct branek Zdeňka Čadry.

Fanoušci házené - ilustrační foto

Odhodlání ukončit sérii extraligových nezdarů ukázali hosté hned v úvodu, kdy si vypracovali nadějné vedení 12:3. Hranice ale do poločasu stáhly na rozdíl čtyř branek a v 53. minutě dokázaly vyrovnat na 30:30.

Nové Veselí pak ale po delší odmlce našlo recept na domácího brankáře Kučerku a v závěru odskočilo na 35:32. I po vítězství zůstal celek z Vysočiny v tabulce poslední, Hranice jsou po čtvrté prohře za sebou desáté.