Míčové sporty

Basketbalisté Detroitu si v NBA připsali šedesáté vítězství

5. dubna 2006 11:50 - NEW YORK

Basketbalisté Detroitu v této sezoně NBA už pošedesáté vyhráli. Jubilejní úspěch získali v úterním domácím utkání s New Orleansem, které vyhráli 101:93. Pistons se museli obejít bez opory Rasheeda Wallace, jenž si odpykával trest za šestnáct technických chyb v ročníku. Jejich lídrem se tak stal Antonio McDyess, jenž jako náhradník nastřílel šestadvacet bodů a zaznamenal čtrnáct doskoků.

Jednatřicetiletý McDyess na palubovce strávil osmatřicet minut a ve třetí čtvrtině nastřílel v jednom z úseků hry devět bodů Detroitu za sebou. "Nemůžete nahradit hráče jako je Rasheed. Prostě jsem zkusil hrál naplno a dát týmu, co potřeboval," komentoval svůj výkon.

Potřinácté za sebou vyhrálo New Jersey, které tentokrát porazilo Atlantu 96:94. V utkání s týmem, který už nemá šanci postoupit do play off, Nets v úvodu čtvrté čtvrtiny vedli o třiadvacet bodů, ale nakonec se museli strachovat o vítězství.

Navzdory drtivému závěru soupeře uhájilo New Jersey dvoubodový náskok a zajistilo si triumf v Atlantické divizi. "Snad to pro nás bude budíček. Důležité je se neustále zlepšovat a hrát 48 minut. Vítězná série je skvělá, ale také může být nebezpečná, pokud se jí necháte ukolébat," řekl autor třinácti asistencí Nets Jason Kidd.

Allen Iverson se v dresu Philadelphie blýskl osmatřiceti body, ale Sixers na palubovce Clevelandu prohráli 91:124. Domácí k devátému vítězství za sebou dovedl autor sedmatřiceti bodů LeBron James. "Spoluhráči mi dávají balón do výhodných pozic. Já se trefuju a vyhráváme souboje o míč, to je hlavní," uvedl jednadvacetiletý basketbalista, kterého v úterý třiadvaceti body podpořil Drew Gooden.

Basketbalisté Milwaukee v úterý prohráli na palubovce Miami 89:115. Jiří Welsch v dresu Bucks odehrál necelých devět minut, během nichž si připsal tři body za proměněné trestné hody a jeden doskok. Domácí k vítězství dovedl robustní pivot Shaquille O'Neal, který ke čtyřiadvaceti bodům přidal deset doskoků a čtyři úspěšné bloky.

12. Seattle 74 31 43 41,9
12. Minnesota 74 31 43 41,9
14. Golden State 73 30 43 41,1
15. Portland 73 20 53 27,4
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Celky označené "x" mají jistý postup do play off, celky označené "y" jsou jistými vítězi divize a mužstva označená "z" jsou jistými vítězi konference.