Házenkáři Dukly se po výhře nad Jičínem posunuli na druhé místo

Házenkáři pražské Dukly zvítězili v 8. kole extraligy nad Jičínem 27:22 a v tabulce se posunuli těsně za vedoucí Lovosice, které mají ještě nedělní zápas s momentálně pátou Plzní k dobru. Jen bod na lídra ztrácí ve vyrovnané špičce i třetí Zubří, které přehrálo 32:25 Karvinou, a čtvrté Brno, které slavilo páté vítězství v řadě na hřišti Litovle (29:24).

Fanoušci Dukly - ilustrační foto.

Duklu za vítězstvím střelecky dotáhl Milan Kotrč, který dal devět gólů. V brance domácích pak předvedl výborný výkon Tomáš Petržala, jenž exceloval především na přelomu obou poločasů, kdy si Dukla vypracovala rozhodující náskok šňůrou 8:0.

Brno po vyrovnané první půli začalo otáčet zápas v Litovli ve svůj prospěch v polovině druhé části. Od stavu 20:20 hosté třemi góly v řadě odskočili a domácím, kteří jsou po sedmé prohře v sezoně poslední, už znovu vyrovnat nedovolili.

Zubří mělo severomoravské derby s Karvinou od počátku pod kontrolou. Domácí ani jednou v zápase neprohrávali a spravili si chuť po porážce s vedoucími Lovosicemi z minulého kola.