Jihostroj po výhře nad Příbramí vede volejbalovou extraligu

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli i druhý zápas nové sezony a po zápase s Příbramí se dostali do čela extraligové tabulky. V čele s letní posilou, chilským univerzálem Sebastianem Gevertem, zvítězili doma nad příbramským týmem 3:0.

"Dnes jsem spokojený i s předvedenou hrou. Byli jsme silní v ofenzivě, výborně jsme ztrátovali. Jen ve třetím setu jsme malinko byli slabší na příjmu," hodnotil kouč Jihostroje Jan Svoboda pro Českou televizi.

Gevert jej potěšil spolehlivým výkonem a se 17 body byl nejlepším hráčem zápasu. Nového trenéra Příbrami Martina Kopa mrzel hodně druhý set i samotný závěr zápasu. Poslední bod totiž České Budějovice získaly po červené kartě hostů za zdržování, neboť střídající hráč si vzal špatné číslo.

"Na konci druhého setu jsme v obraně udělali tři chyby. Takovýto mančaft nám nedá deset šancí, ale jen tyhle tři a my je neproměnili," litoval Kop. Jeho tým prohrál i podruhé a zůstal v tabulce desátý.