Rubriky:

Míčové sporty

Chicago - Cleveland 2:7

Cleveland zvítězil potřetí a je krok od triumfu ve Světové sérii

30. října 2016 07:13 - Chicago
(Aktualizováno: 30. října 2016 07:43)

Baseballisty Clevelandu dělí jedna výhra od prvního triumfu v zámořské MLB po 68 letech. Ve čtvrtém finálovém utkání zvítězili Indians nad Chicagem Cubs 7:2 a vedou Světovou sérii už 3:1 na zápasy.

 

Charles Rex Arbogast, ČTK/AP

Cleveland se znovu opíral o výkon nadhazovače Coreyho Klubera, i když domácí skórovali hned v první směně, ale víc už jim nedovolil. Homerunem srovnal Carlos Santana a Jason Kipnis přidal v sedmé směně v tříbodový odpal za bariéru. Cubs se nemohli prosadit v útoku a rovněž v obraně předvedli několik chyb.

"Jsme tam, kde chce být každý. Moc dobře ale víme, že ještě není konec," řekl Kluber. "Potřebujeme jednu výhru a chceme hrát dál se stejnou touhou po úspěchu, jakou jsme předváděli dosud. Nechceme je nechat nadechnout."

Sedmou a osmou směnu odházel za Indians Andrew Miller. Levoruký specialista na dokončování zápasů udělal dva strikeauty a celkem jich má v letošním play off už 29. O jeden překonal rekord MLB Francisca Rodrigueze ze sezony 2002.

Cubs se pokusí prodloužit sérii dnes v posledním utkání série na chicagském stadionu Wrigley Field. Na nadhoz nasadí svoje eso levorukého Jona Lestera.

Pro Indians ale hovoří historie. Z 43 týmů, které vedly 3:1, vyhrálo 37 Světovou sérii. "Pro nás se nic nemění. Jisté je jen jedno, že po nedělním utkání pojedeme domů. Předtím ale musíme porazit silného nadhazovače," řekl hlavní kouč Clevelandu Terry Francona, který má ve finále MLB skvělou bilanci 11:1.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 4. zápas:
Chicago Cubs - Cleveland Indians 2:7, stav série 1:3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty