Basketbalisté Brna porazili Ostravu a dostali se ze dna tabulky

Duel posledních dvou týmů basketbalové ligy Ostravy a Brna skončil v dohrávce 9. kola vítězstvím Brňanů 77:74. Hráči hostujícího mmcité v Ostravě vyhráli po sérii čtyř porážek a přeskočili v tabulce svého soupeře. Černá ostravská série se naopak protáhla na sedm zápasů a na posledním místě tabulky nyní tým ztrácí na Brno jeden bod.

Český basketbalista Jiří Welsch - ilustrační foto.

Hráči Ostravy, které táhl s 25 body nejlepší střelec zápasu Deshawn Painter, přitom do zápasu vstoupili výborně a v páté minutě vedli o deset bodů. Hosté ale dokázali do poločasu vyrovnat a získat mírný náskok.

Třetí čtvrtinu ale opět zvládla lépe Ostrava, která soupeři dovolila jen sedm bodů a i díky bodové šňůře 13:0 se opět dostala do vedení. Dramatickou poslední čtvrtinu ale nakonec vyhrálo Brno, kterému se začala více dařit střelba z tříbodové vzdálenosti.