Cleveland - Atlanta 106:110Basketbalisté Atlanty ukončili neporazitelnost Clevelandu

Basketbalisté mistrovského Clevelandu poprvé v sezoně NBA prohráli. V úterním utkání podlehli na vlastním hřišti Atlantě 106:110. V soutěži tak už není žádný neporažený celek.

Baketbalista Clevelandu Cavaliers Kevin Love (0) v souboji s Paulem Millsapem (4) z Atlanty.

Atlanta lehce odskočila soupeři v průběhu druhé čtvrtiny a do konce zápasu už neprohrávala. Cavaliers se v poslední minutě přiblížili na dvoubodový rozdíl, ale 6,8 sekundy před koncem jejich naděje na zvrat rozptýlil přesnou střelou Kent Bazemore.

Ten byl s 25 body druhým nejlepším střelcem Hawks, lídrem byl německý rozehrávač Dennis Schröder s 28 body, Paul Millsap přidal 21. Domácím nestačilo 29 bodů Kyrieho Irvinga, který na ně však spotřeboval 27 střel. Kevin Love si připsal 24 bodů a 12 doskoků a LeBron James dokončil utkání s 23 body.

V Memphisu domácí Grizzlies udolali Denver 108:107. Domácí prohrávali o bod a 0,7 sekundy před koncem vyhazovali z autu pod košem soupeře. Zkušený Vince Carter nahodil míč do vzduchu pro Marca Gasola, který rovnou z výskoku dostal míč do koše. Devětatřicetiletý Carter byl s 20 body nejlepším střelcem Memphisu, Gasol dal o bod méně. Nuggets vedl s 23 body Emanuel Mudiay, který však u rozhodující akce neubránil španělského pivota.

Portland přestřílel Phoenix 124:121 a vděčí za to dvěma mužům - C. J. McCollum nastřílel v první čtvrtině osmnáct ze svých 33 bodů a Trail Blazers před druhou částí vedli 42:25. Suns dokázali v úvodu poslední čtvrtiny vyrovnat, ale v tu chvíli se rozjel Damian Lillard, jenž za posledních osm minut zápasu nasázel 22 z celkových 38 bodů. Za hosty se na 31 bodů dostal Eric Bledsoe.

Druhé vítězství ze sedmi utkání si připsali Dallas Mavericks, kteří zvítězili na hřišti Los Angeles Lakers 109:97. Nejlepší výkon v dresu Dallasu od příchodu z Golden State předvedl Harrison Barnes s 31 body. Seth Curry, mladší bratr dvojnásobného MVP soutěže Stephena, si zlepšil osobní rekord na 23 bodů.