Míčové sporty

Děčín v NBL jako první dobyl palubovku Ústí nad Labem

14. listopadu 2016 20:07 - Ústí nad Labem

Basketbalisté Děčína jako první v této sezóně NBL dobyli palubovku Ústí nad Labem, v dohrávce 11. kola vyhráli severočeské derby 73:70. Vicemistr se po osmé výhře v sezóně vrátil na třetí místo v tabulce, Sluneta neuspěla až v pátém domácím utkání a patří jí sedmé místo.

Děčín dlouho vedl, na konci 24. minuty už o 15 bodů (40:25), ale soupeře vrátily do hry zejména americké opory. Dramatickou přetahovanou o vedení zvládli hosté, kteří v poslední čtvrtině trefili čtyři ze svých deseti trojek. Jejich lídrem byl s 21 body a 11 doskoky Tomáš Pomikálek, v domácím dresu dal ve druhém poločase 16 ze svých 18 bodů Cory Abercrombie.

"Rozbili jsme ústeckou domácí neporazitelnost," pochvaloval si děčínský trenér Pavel Budínský v televizním rozhovoru. "Čekal jsem, že zahraniční hráče ve druhém poločase atmosféra pohltí, nám slouží ke cti, že jsme koncovku zvládli tak, jak jsme potřebovali," dodal.