LA Clippers - Brooklyn 127:95Rozjetí basketbalisté Clippers deklasovali v NBA i Brooklyn

Basketbalisté Los Angeles Clippers přehráli Brooklyn 127:95, zaznamenali sedmé vítězství za sebou a s bilancí deseti výher z jedenácti zápasů jsou nejlepším celkem NBA. Osmé vítězství ze stejného počtu utkání má na kontě San Antonio, které porazilo Miami 94:90.

Chrise Paula (vlevo) z Los Angeles Clippers brání Rondae Hollis-Jefferson z Brooklynu.

Clippers na své palubovce od začátku dominovali a první čtvrtinu vyhráli 39:14. Chris Paul k pohodlné výhře přispěl 21 body a devíti asistencemi. Blake Griffin přidal 20 bodů. Žádný hráč Clippers nemusel odehrát více než 26 minut.

Hráči Miami dokázali v poslední čtvrtině na hřišti San Antonia téměř smazat čtrnáctibodové manko, ale v koncovce si zkušení Spurs vítězství pohlídali. Vítěze vedl s 24 body a 12 doskoky Kawhi Leonard. Hostům nestačilo 27 bodů Diona Waiterse, ani 23 bodů a 17 doskoků Hassana Whitesidea.

Carmelo Anthony s Kristapsem Porzingisem nastříleli po 24 bodech a jejich New York Knicks zdolali Dallas 93:77. Mavericks sice vedli v poločase o šest bodů, ale třetí čtvrtinu ovládli domácí Knicks 34:12.

Houston si poradil s Philadelphií 115:88. James Harden už v první čtvrtině stihl nastřílet 23 ze svých celkových 30 bodů. Rockets za celý zápas trefili sedmnáct trojek a Sixers prohráli podeváté z deseti utkání.

V nejvyrovnanějším utkání večera se z druhé výhry v sezóně radovalo New Orleans, které udolalo Boston 106:105. O vítězství Pelicans rozhodl Tim Frazier, jenž dvě a půl sekundy před koncem proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Anthony Davis k výhře přispěl 25 body, 17 doskoky, ale měl i sedm ztrát. Bostonu nestačilo 37 bodů Isaiaha Thomase.