Philadelphia - Washington 109:102Washington opět prohrál, Satoranský zaznamenal sedm bodů. Cleveland nestačil na Indianu

Basketbalisté Washingtonu pokračují v nevydařeném vstupu do sezóny NBA, když prohráli 102:109 na hřišti Philadelphie. Pro 76ers to přitom byla teprve druhá výhra v sezóně, čímž se Washingtonu vyrovnal. Prohru neodvrátil ani český rozehrávač Tomáš Satoranský, který za Wizards odehrál 22 minut a zaznamenal sedm bodů, doskok a tři asistence.

Basketbalista Washingtonu John Wall (č. 2) dává koš v zápase s Philadelphií.

Washingtonu hrajícímu bez zraněné opory Bradleyho Beala se nepovedl už vstup do zápasu, když za stavu 12:14 povolil domácím šňůru 13:0 a nabral patnáctibodovou ztrátu, kterou už nedohnal. Byl u toho i Satoranský, který poprvé naskočil do hry v 6. minutě, ale rychle si připsal ztrátu potrestanou trojkou a dva fauly a šel si opět sednout.

Do hry se vrátil ve druhé čtvrtině za stavu 21:42 a už si vedl mnohem lépe. Wizards s ním na hřišti začali stahovat až na rozdíl deseti bodů. Mimo jiné vybojoval útočný doskok, po kterém dali hosté trojku.

Philadelphia si však vedení s přehledem hlídala a nedovolila drama. Satoranský se tak alespoň v poslední čtvrtině blýskl akrobatickým zakončením. Ani on ani kapitán John Wall, s 27 body nejlepší střelec utkání, s prohrou nic neudělali.

"Nedařila se nám střelba, ale hlavně jsem vůbec nebránili. Neustále jsme si je nechávali zabíhat, a kdykoli jsme se přiblížili, tak oni šňůrou opět utekli. Bylo to frustrující," řekl Wall. "Máme teď bilanci 2-8 a máme dost problémů. Proto to nejjednodušší, co můžeme udělat, je začít makat," dodal rozzlobeně.

Cleveland bez Jamese padl v Indianě

Mistrovský Cleveland bez odpočívající hvězdy LeBrona Jamese utrpěl druhou porážku v sezóně poté, co na palubovce Indiany prohrál 93:103. Pacers se přitom teprve podruhé v sezóně povedlo nastřílet přes 100 bodů a zároveň udržet soupeře pod stobodovou hranicí.

Cleveland sehrál o den dříve náročný zápas s Torontem, ve kterém James odehrál 38 minut, proto se s trenérem rozhodl vynechat duel s Indianou, aby pošetřil síly na další zápasy. "Nezlobili jsme se, protože nám to zápas usnadnilo. Ale raději bychom je porazili v kompletním složení," řekl pivot Indiany Myles Turner.

Nejlepším střelcem Indiany byl s 21 body Paul George, v dresu Clevelandu se Kevin Love a Kyrie Irving postarali dohromady o 51 bodů, ale nikdo další už se na dvouciferný počet nedostal.

Z výhry se naopak radoval druhý finalista Golden State. Warriors přehráli 127:121 Toronto na jeho palubovce. Stephen Curry se na tom podílel 35 body, Kevin Durant přidal 30 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí. Raptors nepomohlo ani 34 bodů DeMara DeRozana.

Cliipers nestačili na Memphis

Teprve druhou porážku v sezóně a první po sedmi výhrách v řadě si připsali aktuální lídři soutěže Los Angeles Clippers, kteří doma podlehli 107:111 Memphisu. Hrdinou zápasu byl Marc Gasol, který v závěru ziskem míče zastavil útok soupeře a pak 14 sekund před koncem trefil vítěznou trojku.

Až v koncovce se rozhodlo i v Oklahomě, kde domácí vyhráli 105:103 nad Houstonem. Definitivně jasno bylo pět vteřin před koncem po smeči Russella Westbrooka, která znamenala pětibodový náskok. Westbrook byl s 30 body, 7 doskoky a 9 asistencemi nejlepším hráčem vítězů. Navíc ubránil hvězdu hostů Jamese Hardena na 13 bodech a 13 asistencích.

Lotyš Kristaps Porzingis si vytvořil 35 body nový osobní rekord a New Yorku zařídil výhru 105:102 nad Detroitem.

Orlando - New Orleans 89:82
Philadelphia - Washington 109:102 (za hosty Satoranský 22 minut, 7 bodů, doskok a 3 asistence)
Sacramento - San Antonio 105:110
Toronto - Golden State 121:127