Fenerbahce - Efes Istanbul 88:80Veselý dal 20 bodů a Fenerbahce přerušilo v Eurolize sérii proher

Nejlepší střelecký výkon v tomto ročníku Evropské ligy podal dnes basketbalista Jan Veselý, který se 20 body podílel na vítězství Fenerbahce Istanbul v derby s Anadolu Efes Istanbul 88:80. Jeho tým přerušil sérii tří porážek a v neúplné tabulce je s bilancí pěti vítězství a tří proher třetí za CSKA Moskva.

Český basketbalista Jan Veselý. Archivní snímek.

Veselý odehrál přes 29 minut a byl druhým nejvytíženějším hráčem Fenerbahce. Z osmi střel z pole sedm proměnil, k tomu se trefil šestkrát z trestného hodu, jichž měl k v zápase k dispozici deset. Pouze o tři body zaostal za svým střeleckým maximem v soutěži z loňského roku. Navíc zaznamenal šest doskoků.

Fenerbahce prohrálo s istanbulským rivalem první čtvrtinu rozdílem osmi bodů, ale v dalších částech zápasu mělo navrch. Výhrou napravilo porážky s Maccabi Tel Aviv, Vitorií a Kazaní. Příště nastoupí proti Milánu.

Evropská liga basketbalistů - 8. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 88:80 (za domácí Veselý 20 bodů, 6 doskoků)
Unics Kazaň - Maccabi Tel Aviv 73:74
Crvena Zvezda Bělehrad - Milán 83:70
Laboral Vitória - Bamberg 81:74