Čeští házenkáři porazili i Dánsko a skončili v Paříži druzí

PAŘÍŽ

Čeští házenkáři vybojovali na turnaji v Paříži druhé místo. Po sobotní výhře nad Německem zdolali i bronzové medailisty z letošního mistrovství Evropy Dány a skončili jen za domácí Francií, které v pátek podlehli o tři góly. Úřadující evropští šampioni kralovali domácímu turnaji v Bercy posedmé z posledních deseti let.

Češi se tak dobře naladili na play-off se Srbskem a Černou Horou, které v červnu rozhodne o jejich účasti na mistrovství světa 2007.

Utkání české a dánské reprezentace sledovalo osm tisíc lidí a v první půli měli Seveřané mírně navrch. V poločase vedli o dva góly, ale pak získali převahu svěřenci Pavla Pauzy a zvítězili 39:36. Šesti brankami se na tom podílel Jan Filip a s celkem 22 góly se stal nejlepším českým střelcem na turnaji. Filip Jícha skóroval jednadvacetkrát.

V roce 1997 skončili čeští házenkáři v Paříži na posledním čtvrtém místě, od té doby na turnaji nestartovali. Startovní pole letos uzavírají finalisté olympijského turnaje v Aténách Němci, Dánové skončili třetí.

ČR - Dánsko 39:36 (19:21)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 3, Mičkal, Vítek 5, Kubeš 2, Jícha 5, Filip 6/2, Sobol 3, Vraný, Heinz, Juříček 6, Horák 3, Prachař, Szymanski 6.