Házenkářky Slavie těsně porazily Šaľu a pauzu stráví na třetím místě

Házenkářky Slavie porazily v interlize 23:22 Šaľu a více než měsíční zimní a reprezentační přestávku stráví na třetím místě tabulky. Vedou bez jediné ztráty Michalovce o bod před Mostem, který v 11. kole v sobotu deklasoval Písek 38:15. Slavia se posunula o bod před svého dnešního soupeře a Porubu, která o víkendu zvládla v Tbilisi dvojzápas ve Vyzývacím poháru.

Slávistky vedly ve druhém poločase až o pět gólů, ale soupeř vyrovnal a v posledních sekundách se mu to málem podařilo znovu, jenže brankářka hostů netrefila střelou přes skoro celé hřiště odkrytou branku.

"V závěru utkání jsem zazmatkovala a dala soupeři možnost vyrovnat," řekla trenérka Petra Vítková klubovému webu. "Chtěla jsem hrát přesilovku a potvrdit výhru, takže jsem sundala brankářku a poslala jsem další hráčku do pole. Myslela jsem si, že holky posledních 20 sekund v útoku vydrží, ale zakončily jsme již po sedmi sekundách a jejich gólmanka házela míč přes celé hřiště do prázdné branky. Naštěstí to netrefila," popsala dramatický závěr domácí trenérka.

Soutěž nyní bude mít až do 7. ledna pauzu. V ní českou reprezentaci čeká od 4. do 18. prosince mistrovství Evropy ve Švédsku.