Míčové sporty

Cleveland - Portland 137:125

Basketbalista Love dal v první čtvrtině zápasu NBA 34 bodů

24. listopadu 2016 07:15 - New York

Basketbalista Kevin Love z Clevelandu předvedl ve středečním utkání NBA nevídaný střelecký koncert. Během prvních pěti minut zápasu s Portlandem trefil šest trojek a za úvodní čtvrtinu nakonec nasázel 34 bodů, zatímco celý tým hostů dal o tři méně. Poté už Love přidal pouze dalších šest bodů, ale Cavaliers i tak Portland jasně přestříleli 137:125.

David Richard, Reuters

Obhájci titulu prožili opravdu povedený vstup do zápasu. LeBron James nasbíral během první části sedm asistencí a po většině z nich skóroval právě Love. Ten v první dvanáctiminutovce proměnil osm z deseti trojkových pokusů a s 34 body překonal klubový rekord v počtu bodů za jednu čtvrtinu. Ligový rekord drží od loňského ledna Klay Thompson, který v dresu Golden State dal za jedno hrací období 37 bodů.

James utkání dokončil se ziskem triple double za 31 bodů, 13 asistencí a deset doskoků. Celkem Cavaliers trefili 21 trojek z 36 pokusů. Portlandu nestačilo 40 bodů a 11 asistencí Damiana Lillarda.

Nejlepším střelcem středečního programu NBA byl Anthony Davis, který 45 body a deseti doskoky dovedl New Orleans k vítězství nad Minnesotou 117:96. Pelicans vyhráli počtvrté za sebou.

Podeváté v řadě zvítězili Golden State Warriors, kteří deklasovali Los Angeles Lakers 149:106. Warriors vytvořili nový klubový rekord, když si dohromady připsali 47 asistencí. Stephen Curry k výhře přispěl 31 body, Kevin Durant dal o tři méně.

Sixers padli v prodloužení

Největší drama se odehrálo ve Filadelfii, kde místní Sixers podlehli Memphisu 99:104 po druhém prodloužení. Na konci základní hrací doby i prvního prodloužení mohl rozhodnout Joel Embiid, ale v těžkých pozicích neuspěl.

Do druhého prodloužení už ho domácí trenéři nepustili, protože po vleklých zraněních jeho čas na hřišti zvyšují pouze pozvolna. To mladý pivot těžce rozdýchával a Sixers bez něho druhé prodloužení prohráli 8:13. Grizzlies vedl s 27 body Marc Gasol, rozehrávač Mike Conley nasbíral 25 bodů, devět asistencí a devět doskoků.

Jediná asistence chyběla k triple double Russellu Westbrookovi, jehož 31 bodů a 11 doskoků však Oklahomě nepomohlo k výhře na hřišti Sacramenta. Kings přehráli Thunder 106:92. Domácí táhl s 34 body a 13 doskoky DeMarcus Cousins.

Orlando - Phoenix 87:92
Philadelphia - Memphis 99:104 po 2. prodl.
4. Denver 15 6 9 40,0
5. Minnesota 14 4 10 28,6

Časová osa: Míčové sporty