Fenerbahce - Real Madrid 78:77Fenerbahce s Veselým v dramatu vyhrálo nad Realem o bod

Istanbul

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul v Evropské lize vyhráli potřetí za sebou, když doma ve velkém dramatu udolali Real Madrid 78:77 díky trestnému hodu dvě vteřiny před koncem. Český reprezentant Jan Veselý se na výhře podílel 11 body, třemi doskoky a dvěma asistencemi. Fenerbahce se sedmou výhrou v sezóně dotáhlo na druhý Real.

Český basketbalista Jan Veselý.

Turecký celek hrající bez dvou zraněných opor Bogdana Bogdanoviče a Pera Antiče začal dobře a v první čtvrtině si udržoval vedení. Jenže ve druhé části se Real zlepšil, zejména díky Othellu Hunterovi se dostal do vedení a získal mírně navrch.

V poslední čtvrtině se strhla velká přestřelka zpoza trojkového oblouku a za čtyři minuty padlo hned sedm tříbodových košů. Rozstřílel se zejména hostující Anthony Randolph, který využil toho, že v tu chvíli nebyl na hřišti Veselý a obrana domácí ho nechávala volného. Celkem dal ve čtvrté části 13 ze svých 16 bodů.

Půl minuty před koncem se po chybě Bobbyho Dixona dostal Real z trestných hodů do těsného vedení, ale Dixon chybu napravil a nájezdem srovnal. Realu následně nevyšel poslední útok, navíc při boji o doskok odpískali sudí přísný faul na nejlepšího střelce utkání Jamese Nunnallyho a ten trestným hodem rozhodl.

Evropská liga basketbalistů - 10. kolo:
Unics Kazaň - Milán 100:79
Fenerbahce Istanbul - Real Madrid 78:77 (za domácí Veselý 11 bodů, 3 doskoky, 2 asistence)
Bamberg - CSKA Moskva 88:90
Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:86.