Nymburk - Aarhus 114:70Basketbalisté Nymburka se blýskli v Lize mistrů rekordní výhrou nad Aarhusem

Nymburk

Basketbalisté Nymburku přepisovali rekordy Ligy mistrů. V 8. kole doma deklasovali Aarhus 114:70 a vytvořili rekord soutěže v počtu nastřílených bodů v jediném utkání, v doskocích a vyrovnali rekord se 16 trojkami za zápas. Jen o dva body zaostali za nejvyšší výhrou, kterou drží Tenerife s výsledkem 103:57 nad Mornarem. Nymburk se alespoň na chvíli dostal do čela tabulky skupiny A, ve čtvrtek klesne na třetí místo.

Thomas Laerke z Aarhusu brání Bryona Allena z Nymburka.

Dánský celek začal třemi rychlými trojkami a vedením 15:8, ale Nymburk se brzy rozehrál a šňůrou 16:2 skóre otočil. Rozstříleli se zejména Bryon Allen a Vojtěch Hruban, který proměnil svých prvních deset střel a odehrál jeden z nejlepších zápasů kariéry. Lepší byl snad jen v roce 2012, kdy ještě za USK nastřílel v NBL 38 bodů. Tentokrát za 22 minut stihl 28 bodů.

Jen do poločasu Hruban s Allenem dali dohromady 38 bodů a měli zásluhu na tom, že měl Nymburk náskok 23 bodů. Český mistr navíc 59 body do poločasu vytvořil další maximum soutěže. A to hrál už od 9. minuty bez své největší hvězdy Howarda Sant-Roose, který odstoupil s poraněným svalem.

I po změně stran pokračoval Nymburk v ofenzivním představení a hosté postupně zcela vypadli ze hry. Trenér Ronen Ginzburg tak mohl šetřit zahraniční posily a dát prostor čistě české sestavě. Vedle Hrubana se ve velmi dobrém světle představili Martin Peterka a Martin Kříž.

Hvězdou byl ale zejména Allen, který se zastavil na 35 bodech, což je třetí nejlepší individuální výkon soutěže a jen čtyři body za rekordem. Další zápas sehraje Nymburk za týden na hřišti izraelského klubu Naharija

Basketbalová Liga mistrů - skupina A:
Nymburk - Aarhus 114:70 (28:19, 59:36, 87:53)
Nejvíce bodů: Allen 35, Hruban 28, Peterka 12, Kříž 10 - Akoon-Purcell 21, Kitsing 14. Fauly: 13:16. Trestné hody: 17/12 - 10/7. Trojky: 16:7. Doskoky: 55:24.
Frankfurt - Monako 64:70.