Basketbalistky Trutnova mají opět ligový bronz

Třetí místo v první lize basketbalistek získaly opět hráčky Trutnova. Stejně jako před rokem porazily v souboji o bronzové medaile pražskou Spartu, na jejíž palubovce dnes zvítězily 70:63 a celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy.

Východočešky podlehly soupeřkám jen v úvodním utkání na vlastním hřišti, v dalších třech zápasech už měly navrch. Sparťanky dnes většinou dotahovaly vedení Trutnova, necelé čtyři minuty před koncem snížily na rozdíl tří bodů, ale hostující tým si vítězství pohlídal.

"Nedokázali jsme se vypořádat se situacemi jedna na jednu a ne všechny hráčky předvedly agresivní hru, jakou jsem od nich očekával," řekl po zápase trenér Sparty Petr Fejk. "V prvním poločase jsme získali náskok, který jsme, stejně jako minule, ve třetí čtvrtině málem prohospodařili. V závěru se však projevila síla kolektivu," uvedl hostující kouč Petr Kapitulčin.

Výsledek - o 3. místo:
Sparta Praha - Kara Trutnov 63:70 (17:19, 35:44, 46:50)
Nejvíce bodů: Sýkorová 19, Pechová 14, Mišurová 13 - Stejskalová 17, Petrovická 14, Ziklová a Johnová po 11, Podešvová 10. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 28/17 - 17/14. Fauly: 18:25. Trojky: 6:8. Diváci: 338. Nejlepší hráčka: Petrovická.
Konečný stav série: 1:3.