Washington - Detroit 122:108Satoranský po pěti zápasech nastoupil a podílel se na vítězství

New York

Basketbalista Tomáš Satoranský dostal po pěti zápasech opět šanci od trenéra Washingtonu Scotta Brookse. Český rozehrávač stihl za pět minut proti Detroitu nasbírat alespoň dvě asistence a přispěl výhře 122:108.

Tomáš Satoranský v souboji s Tobiasem Harrisem.

Satoranský se na hřiště dostal v úvodu druhé čtvrtiny a během pěti minut ani jednou nevystřelil. Na koš nahrál Jasonu Smithovi a Bradleymu Bealovi. Pak jej nahradil kapitán John Wall. Ve druhém poločase odchovanec USK Praha už šanci nedostal.

Wall k jedenácté výhře Wizards z 25 utkání pomohl 29 body a 11 asistencemi, Beal přidal 25 bodů. Nejlepším střelcem Detroitu byl s 24 body Kentavious Caldwell-Pope.

Houston přehrál New Orleans 122:100. Rockets posunuli historické rekordy v počtu nastřílených trojek (24) i tříbodových pokusů, který měli neuvěřitelných 61. Dosavadním maximem v NBA bylo 50 střel.

James Harden si připsal triple double za 29 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků. Pro oporu Houstonu to byl patnáctý triple double v kariéře a v klubovém pořadí přeskočil Hakeema Olajuwona.

Utah udolal Dallas 103:100 díky trojce Rodneyho Hooda osm desetin sekundy před koncem utkání.

Po osmi prohrách zabrali Los Angeles Lakers, kteří porazili Philadelphii 100:89. Sixers jsou spolu s Dallasem nejhorší v lize.