Míčové sporty

Basketbalistky USK uzavřely rok výhrou nad Handicapem

17. prosince 2016 18:47 - Praha

Basketbalistky USK Praha uzavřely rok 2016 vítězstvím 93:51 na hřišti Handicapu Brno a dál vedou bez porážky ligovou tabulku. O bod druhý je Hradec Králové, který na domácím hřišti porazil KP Brno 81:75.

Vít Šimánek, ČTK

Úřadující šampionky z USK rozhodly duel v brněnské hale Rosnička po přestávce, do druhého poločasu vstoupily bodovou šňůrou 10:2 v úvodních třech minutách. Domácí hráčky se nevzpamatovaly ani po time-outu a ve třetí čtvrtině se přes zónovou obranu Pražanek prosadily jen čtyřmi body.

Basketbalistky USK už náskok nepustily a výhrou před vánoční přestávkou si zlepšily náladu po středeční těsné prohře s Fenerbahce Istanbul v Evropské lize.