Volejbalisté Kladna dál vládnou, ve Zlíně prohráli jen první set

Vítěznou sérii kladenských volejbalistů v extralize nezastavil ani Zlín, který v utkání 12. kola v domácím prostředí připravil středočeského favorita jen o první set. Svěřenci trenéra Milana Fortuníka vyhráli 3:1 a oplatili soupeři říjnovou porážku z úvodního kola, která je nadále jejich jediným nezdarem v soutěži.

Ilustrační snímek.

Kladno se tak vrátilo do čela tabulky o dva body před Karlovarsko, které odehrálo o zápas více. "Od druhého setu soupeř zpřesnil servis," vystihl rozhodující moment zápasu zlínský trenér Roman Macek. "Zlín hrál velmi dobré utkání, nebojím se říct, že to byl nejtěžší soupeř, proti kterému jsme venku hráli," uvedl kouč Kladna Fortuník.

Reprízu jarního boje o titul vyhrál mistrovský Liberec, v Brně zvítězil 3:2 a Adrian Patucha se v hostujícím týmu blýskl 27 body. "O výsledku utkání rozhodovalo podání. Kdo lépe podával, vyhrál set. Bohužel jsme nedotáhli tie-break, kdy jsme při servisu Patuchy nedokázali ztrátovat," litoval domácí trenér Ondřej Marek.

Liberecká Dukla přesto klesla na čtvrté místo, díky výhře 3:0 nad ČZU Praha ji v tabulce přeskočily České Budějovice. "Hosté zlobili pouze ve druhém setu, kdy se jim dařilo na servisu a my jsme možná trochu polevili. Ve třetím setu už jsme ale zase zabrali a bylo to jednoznačné," uvedl kapitán Jihostroje Filip Habr.

Pět setů se hrálo i v Benátkách nad Jizerou, kde domácí mužstvo zdolalo Odolenu Vodu. Naopak Příbram zvítězila nad Ostravou jednoznačně 3:0 a v tabulce je pátá před Brnem.