San Antonio v play-off NBA podruhé vyhrálo, ale až po prodloužení

NEW YORK

Basketbaloví mistři NBA ze San Antonia vyhráli i druhý domácí zápas v prvním kole play-off nad Sacramentem. Nejlepší tým Západní konference v základní části však potřeboval až prodloužení, než porazil Sacramento 128:119. V prvním utkání přitom Spurs svého soupeře přehráli rozdílem 34 bodů.

Tentokrát ale měli k vítězství hodně blízko hosté, i když nastoupili bez potrestaného Rona Artesta. Čtyři sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny však Brent Barry trefil trojku, která dlouho poskakovala po obroučce, a vynutil si prodloužení. V něm už San Antonio svého prvního soka na cestě za obhajobou titulu jasně přehrálo.

Artest v sestavě Sacramenta chyběl kvůli útoku na Mana Ginobiliho, který mu nechtěně roztrhl v úvodním duelu ret. Artestovo oplácení úderem do hlavy vedení ligy potrestalo zákazem startu v jednom zápase. Ginobili absence jednoho z nejlepších obranářů v NBA využil ke 32 bodům.

"Kdyby Ron hrál, asi bych jich dal méně. Všichni ale střílíme docela dobře, hlavně umíme vždycky najít volné hráče," řekl Ginobili, opora zlatého argentinského týmu na olympijských hrách v Aténách. Právě on našel v závěru základní hrací doby volného Barryho, který hrozbu porážky Spurs odvrátil.

První žena rozhodovala zápas play-off NBA

Na 1:1 vyrovnali stav série hráči Washingtonu na půdě Clevelandu a také New Jersey, které napravilo úvodní zaváhání proti Indianě úterním vítězstvím 90:75. Rozehrávač Vince Carter dal výrazně lepším výkonem zapomenout na tragickou střelbu v nedělním duelu, nashromáždil 33 bodů a byl jasně nejlepším mužem druhého zápasu.

"Angažovali mě ne proto, abychom vyhráli 49 zápasů v základní části, ale hlavně abychom uspěli v play-off. Bylo pro mě důležité zapomenout na první zápas a hodit ho za hlavu," řekl Carter. V úvodu patřila hlavní pozornost Violet Palmerové, která řídila jako první ženská rozhodčí v historii NBA utkání play-off.

V Clevelandu se basketbalisté Washingtonu zaměřili na LeBrona Jamese, kterému se podařil v úvodním zápase triple-double, a jeho hlavní hlídač Caron Butler tentokrát něco podobného nedopustil. I tak dal James 26 bodů a měl devět asistencí, zároveň však desetkrát ztratil míč.