CSKA - Fenerbahce 79:95 PPFenerbahce s Veselým oplatilo CSKA Moskva finálovou porážku

Moskva

Basketbalista Jan Veselý pomohl deseti body k výhře Fenerbahce Istanbul v utkání Evropské ligy v hale obhájců titulu CSKA Moskva. Turecký celek zvítězil 95:79 po prodloužení a připravil suverénnímu lídrovi soutěže teprve druhou prohru ze 14 kol.

Úvod zápasu přitom vyšel domácím, kteří vyhráli první čtvrtinu 23:13 a po změně stran vedli o jedenáct bodů. V závěru ale Bobby Dixon vyrovnal a prodloužení se pak už neslo jasně v režii Fenerbahce, jež nastavenou pětiminutovku vyhrálo 20:4. Veselý v ní přidal čtyři body k dosavadním šesti.

Prodloužení se hrálo i v květnovém berlínském finále Evropské ligy, v němž Fenerbahce podlehlo CSKA 96:101.

Evropská liga basketbalistů - 14. kolo:
CSKA Moskva - Fenerbahce Istanbul 79:95 po prodl. (za hosty Veselý 10 bodů, 4 doskoky, 1 asistence)
Darüssafaka Istanbul - Maccabi Tel Aviv 86:84
Panathinaikos Atény - Laboral Vitória 69:68
FC Barcelona - Milán 89:75
1.CSKA Moskva141221263:115326
2.Real Madrid14951224:112623
3.Olympiakos Pireus14951108:105123
4.Panathinaikos Atény14951106:105123
5.Laboral Vitória14951103:106923