Washington - Milwaukee 107:102Basketbalisté Washingtonu bez Satoranského porazili Milwaukee

Basketbalisté Washingtonu porazili v pondělním utkání NBA Milwaukee 107:102. V týmu Wizards zazářil Otto Porter Jr., jenž zaznamenal 32 bodů a 13 doskoků. Tomáš Satoranský se na hřiště nedostal. Úřadující šampión Cleveland nechal odpočívat největší hvězdu LeBrona Jamese a prohrál v Detroitu 90:106.

Basketbalista Washingtonu Otto Porter Jr. (č. 22) a Greg Monroe z Milwaukee (vlevo) v zápase NBA.

Washington ještě v poslední čtvrtině prohrával s Milwaukee 86:96, Bradley Beal ale za posledních sedm minut zápasu nastřílel deset ze svých 22 bodů a výrazně pomohl k úspěšnému obratu. Důležitou trojku v poslední minutě proměnil Porter, který byl s 32 body nejlepším střelcem utkání. John Wall k výhře pomohl 18 body a 16 doskoky.

Wizards jsou s bilancí 14 vítězství a 16 proher na desátém místě Východní konference. Bucks mají stejně výher, ale o jednu porážku méně, což jim stačí na osmou příčku.

Cleveland se bez Jamese v Detroitu ani jednou nedostal do vedení a domácí si došli pro pohodlné vítězství 106:90. Pistons zvítězili poprvé po sérii pěti nezdarů, k čemuž jim 21 body pomohl Tobias Harris. Celá zahajovací pětka domácích se dostala do dvouciferných čísel, což se v základní sestavě hostů povedlo jen dvěma hráčům.

Drama v Brooklynu

Cavaliers zůstali v čele Východní konference, ale na záda jim šlapou hráči Toronta, kteří zvítězili v Portlandu 95:91. Raptors zaznamenali čtvrté vítězství za sebou, k němuž zavelel 27 body Kyle Lowry. Domácím nepomohlo 29 bodů C. J. McColluma a prohráli pošesté v řadě.

Velké drama se odehrálo v Brooklynu, kde Cody Zeller poslal Charlotte do vedení košem 2,3 sekundy před koncem. Domácí Nets zareagovali oddechovým časem, po němž Randy Foye přesnou trojkou zároveň se závěrečným klaksonem otočil na 120:118.

Oslabení Los Angeles Clippers podlehli Denveru 102:106. Domácím opět chyběli zranění Blake Griffin a Chris Paul. I bez nich Clippers dokázali smazat sedmnáctibodové manko, v koncovce ale měli navrch hosté, které vedl s 24 body a 10 doskoky Nikola Jokič.

4.Portland33132039,4
5.Minnesota31102132,3