Rubriky:

Míčové sporty

Ostravští volejbalisté vyhráli v Kladně a jsou krok od titulu

27. dubna 2006 19:32 - KLADNO

Ostravské volejbalisty dělí jediné vítězství od titulu mistrů republiky, který dosud vybojovali jen jednou v historii, před 38 lety. Svěřenci trenéra Jaroslava Tomáše ve čtvrtek vyhráli ve čtvrtém finálovém utkání v Kladně 3:1, nad obhájci extraligového prvenství vedou stejným poměrem a sérii mohou ukončit v sobotu doma.

Trenér vítězů Jaroslav Tomáš prohlásil, že na rozdíl od úterního duelu podalo jeho mužstvo výkon, jaký si představoval. "Tentokrát bylo vidět, že chceme vyhrát. Trefili jsme se do servisu, zlepšil se blok, přidal se Konečný, kterému se v úterý nedařilo," řekl ostravský kouč novinářům. "Hraje se na čtyři vítězství, ale sérii bychom neradi protahovali. Titul chceme oslavit v sobotu před domácími diváky," prohlásil Tomáš.

Oba soupeři si byli dobře vědomi toho, že v dosavadních finálových zápasech se radoval vždy ten, kdo vyhrál úvodní sadu. Kladno do ní nastoupilo i s nahrávačem Skladaným, jehož start byl po úterním zranění palce nejistý, a po úvodním Burrowově přímém bodu z podání rychle převzalo taktovku.

Ostravané přitvrdili na podání

Set se pak nesl především ve znamení útočného souboje často využívaných univerzálů Rybníčka a Konečného, v koncovce se však na síti několikrát předvedl i zkušený blokař Kubala a čtyřbodový kladenský náskok byl rázem pryč. Hned první setbol pak ale domácí využili, po Rybníčkově smeči se míč odrazil od bloku do autu.

Od počátku druhého dějství Ostravané značně přitvrdili na podání, a co jim nevyšlo hned první ránou, pochytali na bloku. Záhy bylo rozhodnuto, a třebaže trenér Svoboda prostřídal téměř celou sestavu, dohrál domácí tým sadu prakticky bez odporu.

Začátek třetího setu si Kladno pohlídalo mnohem pečlivěji, v obraně se úspěšně soustředilo na Konečného a vedlo už 16:11. Ostravský útočník ale přichystal velkou odvetu: na servis se postavil sedmkrát za sebou, vyhnal jím ze hřiště chybujícího Marela a zajistil hostům bodovou výhodu, kterou pak Ostrava přesným blokem na Ogurčáka také při setbolu využila.

Takřka bezchybný výkon

"V takové chvíli jsme museli začít riskovat," řekl David Konečný a dodal, že v takhle důležitém a vypjatém zápasu se mu podobná bodová série ještě nepovedla. "Snažil jsem se pořád hledat slabší domácí přihrávače, ale i libero Polanský dneska dostal pár es," dodal Konečný.

Ve své exhibici neustal ani ve čtvrté sadě, Kladno po jeho dělových servisech jen zoufale dotahovalo. Ostravané s vidinou blížící se první letošní výhry v kladenské hale předváděli takřka bezchybný výkon a po Pakostově podání do sítě mohli se skupinou svých fanoušků bouřlivě slavit.

Také domácí trenér Jan Svoboda označil Konečného sérii v třetí sadě za rozhodující moment utkání. "My jsme podali na servisu tragický výkon, přesto jsme dokázali hrát s Ostravou 1:1 a vést v třetím setu. Jeho ztráta rozhodla o dalším průběhu, pak už nás soupeř začal přehrávat jednoznačněji," řekl Svoboda. "Teď už nám nezbývá nic jiného než pokusit se vrátit ještě sérii zpět k nám," dodal kladenský kouč.

Kladno - Ostrava 1:3 (23, -15, -23, -19)
Rozhodčí: Krsek, Švejda. Čas: 87 min. Diváci: 900. Stav série: 1:3.
Kladno: Kotrch, Rybníček, Janušek, Holubec, Skladaný, Ogurčák, libero Polanský - Pakosta, Fortuník, Novák, Fokt, Marel.
Ostrava: Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala, Kust, libero Správka - Ledvoň, Jedlička.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty