Kunín vyrovnal basketbalové semifinále s Prostějovem

Basketbalisté Mlékárny Kunín porazili v dnešním druhém semifinále ligy Prostějov 87:80 a vyrovnali stav série na 1:1. Třetí duel se uskuteční ve středu na hřišti Hanáků. Ve vyrovnaném utkání před vyprodaným hledištěm byla Mlékárna Kunín téměř neustále v mírném vedení, s výjimkou úplného úvodu zápasu a vstupu do druhého poločasu.

Hosté po sérii sedmi bodů za sebou vedli 48:46. Domácí ale vzápětí získali zápas pod kontrolu a ve 33. minutě měli k dobru už desetibodový náskok (75:65). Druhý tým základní části se ale opět nevzdal a v předposlední minutě to bylo zase jenom o bod 78:77. Koncovka ale vyšla výborně domácím.

"Kdybychom prohráli, tak by byl postup Prostějova už dost jasný, protože nevěřím v zázraky. O našem vítězství rozhodlo to, že jsme bránili celkově daleko lépe než v Prostějově," řekl domácí kouč Zdeněk Hummel.

"Soupeř odehrál lepší utkání než my. Dělali jsme hodně chyb v obraně, ale především v útočné fázi jsme byli hodně špatní," konstatoval trenér Prostějova Michal Pekárek.

Výsledek - semifinále, 2. zápas:
Mlékárna Kunín - Prostějov 87:80 (23:19, 46:41, 65:60)
Nejvíce bodů: Warrick 22, Štec 16, Bošnjak 15, Pelikán 12 - Korytek 18, Callahan 17, Czudek 10. Rozhodčí: Šedivý, V. Lukeš, Paulík. Trestné hody: 27/17 - 22/12. Fauly: 19:24. Trojky: 8:6. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Warrick. Stav série: 1:1.