Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Ostravy získali po 38 letech titul

29. dubna 2006 20:39 - OSTRAVA

Volejbalisté Ostravy získali v sobotu mistrovský titul, na který klub čekal 38 let. Finálovou sérii se šampionem extraligy z uplynulých dvou let Kladnem ukončili v pátém zápase domácím vítězstvím 3:0. V této sezóně tak ostravští hráči získali po únorovém triumfu v Českém poháru double a navíc si vybojovali právo účasti v elitní evropské soutěži Lize mistrů.

Vidina mistrovských oslav zhypnotizovala zájem volejbalových fanoušků: hala byla necelou půlhodinu před utkáním vyprodána a v bouřlivém prostředí už Ostrava snad ani nemohla klopýtnout. Hlavně první set však pro DHL tak jednoduchý nebyl. Soupeř dlouho vzdoroval, Ostravští tomu napomohli nevynucenými chybami, ale v koncovce prokázali větší psychickou odolnost. Za stavu 22:22 se jim povedla série tří bodů a v té chvíli asi Středočechy zlomili.

Od druhé sady už se totiž převaha nových mistrů stupňovala. Ostrava vládla lepším podáním i pestřejším útokem, po němž si připisovala důležité body. Ucelený výkon domácích vyústil až v osmibodový náskok, který svěřenci Jaroslav Tomáše dotáhli do vítězného konce. Psychologická výhoda a napěchované tribuny už pak ostravské volejbalisty dohnaly ke slavnému triumfu. Kladno se ještě za stavu 12:21 v třetí sadě vzepjalo šňůrou pěti míčů, ale víc už jim soupeř nedovolil.

Kladnu chyběla chuť po vítězství

"Markantní rozdíl byl dnes v tom, že jsme měli daleko větší chuť po vítězství. Nepředpokládal jsem, že to skončí 3:0, ale přehráli jsme soupeře ve všech herních činnostech," řekl novinářům ostravský trenér Tomáš. Kouč Kladna Jan Svoboda uznal, že jeho tým na Ostravu neměl. "Neprohráli jsme si to dneska, ale v prvních dvou zápasech, kdy jsme ztratili dvě vyrovnané partie. Chyběla větší touha po vítězství," řekl Svoboda.

"Ostrava si to zasloužila. My jsme nebyli dneska tak psychicky odolní, abychom to zvrátili. Mohlo se nám to podařit v prvním setu, kdy soupeř udělal několik chyb, ale nezvládli jsme to," řekl kladenský kapitán Marek Pakosta.

Nový český šampión si vybojoval právo na start v Lize mistrů, ale klub si zatím není jistý, zda jej využije. "V úterý se sejdeme a budeme to řešit. Je to otázka finančního rozpočtu i technického zajištění, protože v naší hale nemůžeme Ligu mistrů hrát. Ale v jiném městě bychom to nehráli, bylo by to falešné vůči fanouškům," řekl novinářům předseda správní rady František Kopecký.

Termín podání přihlášek do evropských pohárů je otevřen do konce května. "Věřím, že po určitých změnách budeme v tomto kolektivu dál pokračovat a do Ligy mistrů zasáhneme. Nemáme sice na ekonomicky lépe zajištěné oddíly v této soutěži, ale rozhodně nemusíme udělat ostudu," dodal Tomáš.

Extraliga volejbalistů - finále
Ostrava - Kladno 3:0 (22, 21, 19)
Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 68 min. Diváci: 1300 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.
Ostrava: Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala, Kust, libero Správka - Ledvoň, Jedlička, Zvolánek.
Kladno: Ogurčák, Kotrch, Rybníček, Janušek, Holubec, Skladaný, libero Polanský - Pakosta, Fortuník, Fokt, Marel.
Konečné pořadí extraligy 2005/06
1. Ostrava, 2. Kladno, 3. Liberec, 4. České Budějovice, 5. Opava, 6. Zlín, 7. Ústí nad Labem, 8. Brno, 9. Příbram, 10. Benátky nad Jizerou (udržely se po vítězství v baráži 4:1 na zápasy nad Dobřichovicemi).

ČTK

Zrušit