Nymburk vyhrál i potřetí v týdnu, Opavě bez Šiřiny nedal šanci

Po výhrách v Lize mistrů a Českém poháru zvládli basketbalisté Nymburka v tomto týdnu i ligové utkání, lídr tabulky porazil pátou Opavu jasně 96:67. Slezanům chyběl kapitán Jakub Šiřina kvůli disciplinární trestu za neúčast na prosincovém Utkání hvězd NBL v Děčíně.

Basketbalista Nymburku Eugene Lawrence v debatě s trenérem Ronenem Ginzburgem.

V říjnovém vzájemném zápase Opava doma prohrála o přijatelných 17 bodů, na palubovce třináctinásobného českého mistra ale dokázala držet krok jen v první čtvrtině, která skončila 24:24. V poločase už vedl Nymburk o 14 bodů a náskok postupně zvyšoval. Šest jeho hráčů nastřílelo nejméně deset bodů, Anthony Meier si připsal double double za 10 bodů a 10 doskoků.

Také druhé Pardubice si připsaly jasnou výhru, když v Brně zvítězily 91:57. Předposlednímu týmu soutěže nepomohl ani double double Jana Tomance za 11 bodů a 10 doskoků.

Basketbalisté USK zdolali 96:69 Prostějov, který v poslední době opustilo několik opor, a vystřídali Hanáky na šestém místě. Za hosty poprvé nastoupilo trio Američanů Brian Fitzpatrick, Torrence Dyck a Rayshawn Simmons, kteří se pokusí zacelit mezery v kádru Orlů. Výborně se uvedl rozehrávač Simmons, který dal 23 bodů. V dresu USK se blýskl 32 body Jaromír Bohačík a zaostal jen o bod za svým střeleckým maximem v této sezoně.

Ústí nad Labem bojující o první šestku zvítězilo v Ostravě 88:77 a přerušilo sérii tří porážek. Poslední Nová huť podlehla počtvrté za sebou.