Házenkářky Slavie po druhém prodloužení vybojovaly finále

Až druhé prodloužení rozhodlo o tom, že si s Veselím nad Moravou zahrají o titul házenkářky pražské Slavie. Po hodině hry skončilo středeční páté utkání semifinálové série s Olomoucí 20:20, v prvním prodloužení daly oba týmy po dvou brankách, ale v závěru druhého nastavení se projevila lepší fyzická kondice i větší dávka štěstí domácích slávistek.

Pražanky na úvod série dvakrát vyhrály doma, vždy o jediný gól. Odvety na Hané zase skončily vítězstvím olomouckého družstva, které dnes v Edenu opět sehrálo velmi vyrovnané utkání. V závěru ale odpadlo a prohrálo o pět branek.

Bitva o titul českých mistryň začne v sobotu ve Veselí, série se bude hrát rovněž na tři vítězství.

Slavia Praha - Olomouc 31:26 po druhém prodl. (22:22, 20:20, 7:7)
Nejvíce branek: Zachová 8, Černá 5, Štolfová, Adámková, Vyhnalová a Jonášová po 4 - Hrbková 8, Růžičková 6, Kovačíková 5. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 8/5 - 4/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 210. Konečný stav série: 3:2.