Slovinsko - Chorvatsko 31:30Házenkáři Slovinska slaví po velkém obratu historický bronz z MS

Házenkáři Slovinska získali po velkém obratu poprvé v historii medaili z mistrovství světa. V dnešním utkání o bronz v Paříži porazili svěřenci bývalé jugoslávské hvězdy Veselina Vujoviče 31:30 Chorvatsko a oplatili mu porážku ze zápasu o třetí místo v roce 2013.

Slovinci dosáhli na medaili přesto, že většinu zápasu ztráceli. Poločas prohráli o pět branek a po deseti minutách druhé půle byli zpět dokonce o osm gólů (16:24). Pak ale někdejší vicemistři Evropy zahájili i díky rychlým protiútokům málo vídaný obrat a v 57. minutě srovnali na 29:29.

Chorvaté, kteří v pátečním semifinále prohráli po prodloužení s Norskem, se poté ještě naposledy dostali do vedení. Na Sebetičův gól ale zareagoval vyrovnáním z křídla Grebenec a vítěznou trefu zaznamenal v poslední minutě z dálky Blagotinšek.

O titul se v neděli utkají Norové s domácími favority Francouzi, kteří obhajují zlato z předloňského šampionátu v Kataru.