Volejbalisté Českých Budějovic porazili mistrovský Liberec

Volejbalisté Českých Budějovic zdolali ve šlágru 16. kola extraligy 3:1 na sety mistrovský Liberec. Jihostroj tak vyhrál i druhé utkání po odvolání dlouholetého trenéra Jana Svobody, kterého nahradil jeho asistent René Dvořák.

Liberec v minulém kole ukončil třináctizápasovou vítěznou sérii Kladna, v Českých Budějovicích však dokázal vzdorovat domácím jen v druhém setu, který získal 25:19. Zbylé sady ovládli domácí 25:15, 25:17, 25:22 a posunuli se na čtvrté místo tabulky.

Třetí je nově Příbram, jež vyhrála 3:2 na sety v Brně a zaznamenala šesté extraligové vítězství za sebou. Liberecká Dukla klesla na pátou příčku.

V čele soupeřům uniká dvojice jasných lídrů. Kladno se oklepalo z porážky v Liberci a porazilo hladce 3:0 Odolenu Vodu. Na prvním místě tabulky mají Středočeši náskok čtyř bodů před Karlovarskem, které sice na palubovce ČZU Praha ztratilo první set, ale zvítězilo 3:1. Příbram na Karlovarsko ztrácí už osm bodů.