Montpellier - ZVVZ USK Praha 55:58Basketbalistky USK drží druhé místo, stvrdily postup

Montpellier

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály na hřišti Montpellieru 58:55 a definitivně si zajistily tři kola před koncem základní skupiny postup do play off Evropské ligy. Zároveň se pátou výhrou v řadě udržely na druhém místě tabulky znamenajícím výhodu domácího prostředí ve vyřazovacích bojích.

Kia Vaughnová z USK Praha (uprostřed) se na archivním snímku snaží prosadit přes Tijanu Krivacevičovou (vlevo) a Magdalenu Zietaraovou z Košic.

Pražanky začaly velmi dobře a první čtvrtinu vyhrály 18:6. Do poločasu těžily z pevné obrany a držely dvouciferný náskok. Po změně stran jim ale defenziva už tolik nefungovala a dovolily domácím šňůru 11:0. Ani jednou však české mistryně soupeře nepustily do vedení.

Montpellier sice až do posledních vteřin držel naději alespoň na prodloužení, ale hostující hráčky zvládly zkušeně koncovku. V posledních dvou minutách nedovolily soupeři ani bod a ubránily důležité vítězství.

Nejlepší hráčkou utkání byla s 18 body a osmi doskoky pivotka USK Kia Vaughnová. Proti úporné obraně francouzského celku se však příliš neprosazovaly hráčky z perimetru. Nejlepší hráčka soutěže Sonja Petrovičová tentokrát dala jen osm bodů. Basketbalistkám USK se nedařila ani střelba, ale pomohly si doskoky. Pod košem jasně dominovaly a posbíraly o 21 míčů více.

Utkání 11. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:
Montpellier - ZVVZ USK Praha 55:58 (6:18, 22:32, 46:48)
Nejvíce bodů: Godinová 13, Mannová 10, Lardyová a Michelová po 7 - Vaughnová 18, Dupreeová 11, Petrovičová 8. Fauly: 11:15. Trestné hody: 8/6 - 4/3. Trojky: 1:3. Doskoky: 28:49.