Washington - Oklahoma City 120:98Washington přehrál Oklahomu, Denver vyrovnal rekord v trojkách

Washington

Basketbalisté Washingtonu porazili Oklahoma City jednoznačně 120:98 a třetí výhrou za sebou si upevnili třetí místo ve Východní konferenci NBA. Tomáš Satoranský za vítězný celek odehrál 16 minut a zaznamenal dvě asistence a jeden doskok.

Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder(0) a centr Washingtonu Marcin Gortat (13).

Wizards se povedlo ubránit Russella Westbrooka, což výrazně přispělo k tomu, že ani jednou neprohrávali a ve třetí čtvrtině se dokonce náskok domácích vyšplhal až na 34 bodů. Devátou výhru z posledních deseti zápasů řídil John Wall s 15 body a 14 asistencemi, Markieff Morris přidal 23 bodů a Bradley Beal 22 bodů. Hostující Westbrook se trefil z pole jen pětkrát z 19 pokusů a zůstal na 17 bodech.

Denver si poradil s favorizovaným Golden State 132:110. K vítězství Nuggets navíc pomohlo hned 24 trojek, čímž vyrovnali rekord Houstonu. Domácím na to navíc stačilo jen 40 trojkových pokusů. Hvězdou utkání byl srbský pivot Nikola Jokič, který si připsal druhý triple double v kariéře za 17 bodů, 21 doskoků a 12 asistencí. Nováček Juancho Hernangómez si šesti trojkami pomohl k osobnímu rekordu 27 bodů,

Golden State vedl pouze v samotném úvodu, jinak po celý zápas ztrácel. Nejlepším střelcem Warriors byl Kevin Durant s 25 body, zatímco nováček Patrick McCaw nahradil v základní sestavě zraněného Klaye Thompsona a přidal 19 bodů.

O další rekord se postaralo San Antonio. Díky vítězství 110:106 nad Indianou připsalo 42. vítězství v sezoně a má tak jistotu, že podvacáté za sebou dokončí základní část s pozitivní bilancí výher a porážek, čímž stanovilo nové maximum NBA.

Souboj o čtvrté místo v Západní konferenci vyšel lépe Los Angeles Clippers, které vyhrálo v Utahu 88:72. Domácím Jazz prožili s úspěšností 32 procent nejhorší střelecký večer v dosavadním průběhu sezony.

Dramatické vítězství 109:104 po prodloužení v Portlandu si připsala Atlanta. Hosté si nejprve se závěrečnou sirénou vynutili díky koši Paula Millsapa nastavení, ve kterém ale po dvou minutách prohrávali 97:104. Zbývající tři minuty však se skóre 12:0 ovládla Atlanta.

Ibaka odchází z Orlanda do Toronta

Po osmi měsících mění působiště Španěl Serge Ibaka. Mistr Evropy z roku 2011 a stříbrný olympijský medailista z Londýna se stěhuje z Orlanda do Toronta za Terrence Rosse a výběr v prvním kole draftu.

Do loňska působil Ibaka v Oklahomě, kde strávil sedm sezon a v letech 2012 a 2013 byl nejlépe blokujícím hráčem zámořské ligy. Třikrát byl také zařazen do nejlepší defenzivní pětky soutěže.

Konžskému rodákovi běží poslední rok smlouvy a v létě mohl Orlando opustit.

V této sezoně v dresu Magic odehrál Ibaka 56 zápasů s průměrem 15,1 bodu a 6,8 doskoku. Zatímco floridský celek je předposlední ve Východní konferenci, kanadskému klubu by nemělo uniknout play off. Momentálně jsou Raptors v tabulce pátí.