Dallas - New Orleans 96:83Pelicans v NBA opět nezvítězili, prohrál i Cleveland

New York

Basketbalisté New Orleans Pelicans prohráli v Dallasu 83:96 a DeMarcus Cousins se tak ani ve druhém zápasu po přestupu ze Sacramenta nedočkal vítězství. Chicago využilo absence LeBrona Jamese a zvítězilo v Clevelandu 117:99.

Tristan Thompson z Clevelandu a Jerian Grant z Chicaga bojují o ztracený balón.

Cousins se dostal jen k devíti střelám a dal 12 bodů, k nimž přidal 15 doskoků a šest asistencí. Anthony Davis nasbíral 39 bodů a 14 doskoků, Jrue Holiday se dostal na 18 bodů, ale další střelci hostů už přispěli jen minimálně. Mavericks vyhráli druhou půli o 15 bodů a jejich nejlepším střelcem byl s 19 body Harrison Barnes, o bod méně zaznamenal Dirk Nowitzki.

James kvůli nachlazení nenastoupil do zápasu s Chicagem a Cleveland prohrál o osmnáct bodů. Domácí ještě v poločase vedli, ale Bulls pak ovládli třetí čtvrtinu 34:20.

Cavaliers nestačilo 34 bodů Kyrieho Irvinga. Bulls se mohli opřít o své dvě největší hvězdy - Dwyane Wade k 20 bodům připojil deset asistencí a devět doskoků. Triple double naopak neunikl Jimmymu Butlerovi, který k 18 bodům přidal deset asistencí i doskoků.

Ofenzivní hody viděli diváci v Houstonu, kde domácí Rockets porazili Minnesotu 142:130. Timberwolves se stali prvním týmem v sezoně, který nastřílel tolik bodů v normální hrací době a přesto prohrál.

Rockets proměnili 22 trojek a měli osm dvouciferných střelců, které vedl James Harden s 24 body a deseti asistencemi. V týmu hostů zazářil Karl Anthony Towns, jenž k 37 bodům přidal 22 doskoků. Andrew Wiggins nastřílel 30 bodů.

Skvělý večer prožil Carmelo Anthony, který v utkání proti Philadelphii dal 37 bodů a hlavně přesnou střelou tři desetiny sekundy před koncem zařídil vítězství New York Knicks 110:109.

Po pěti prohrách zabrali basketbalisté Charlotte, kteří zvítězili v Sacramentu 99:85. Už šestnáct zápasů zato čekají na vítězství Brooklyn Nets, kteří v sobotu prohráli v hale Golden State 95:112. Favoritovi stačili dva dvouciferní střelci: Steph Curry s 27 body a Klay Thompson s 24.