Nymburk udolal basketbalisty Pardubic až v poslední čtvrtině

Nymburk

Basketbalisté Nymburka se opět nadřeli s Pardubicemi. Ve 4. kole nadstavby NBL doma sice vyhráli 100:94, ale zápas museli v poslední čtvrtině otáčet, když ještě v 34. minutě prohrávali. Obhájce titulu tak dělí už jediná výhra od jistoty prvního místa pro play off.

Ilustrační foto.

Pardubice připravily Nymburku zatím jedinou prohru v sezoně a i tentokrát mu byly vyrovnaným soupeřem. Celkem dvanáctkrát se měnilo vedení v zápase a domácí museli být ve střehu do posledních minut.

Nymburk sice ve druhé čtvrtině utekl na dvanáct bodů, ale Pardubice ve třetí čtvrtině předvedly velký obrat a šly do vedení. Staraly se o to zejména obě největší hvězdy týmu, Burnett a Autrey dohromady nastříleli 50 bodů.

Pak ale zavelel nymburský kapitán Welsch, dvěma koši zařídil vedení a výhru dokonaly zahraniční hvězdy. Klíčová byla trojka Sant-Roose tři minuty před koncem znamenající sedmibodový náskok, na který už Pardubice neměly odpověď.