Míčové sporty

Veselý s Fenerbahce nestačil v Evropské lize na Vitórii

9. března 2017 21:04 - Istanbul
(Aktualizováno: 9. března 2017 22:38)

Basketbalisté Vitórie vybojovali v Evropské lize cennou výhru 79:74 na hřišti Fenerbahce Istanbul a výrazně si přiblížili postup do play off. Pět kol před koncem mají na devátou Darüssafaku náskok dvou výher. Fenerbahce nepomohl odvrátit prohru ani Jan Veselý, který si připsal šest bodů, čtyři doskoky a dva zisky i asistence.

Vlastimil Vacek, Právo

Fenerbahce se opět doma snažilo o velký obrat. Většinu utkání bylo pozadu a prohrávalo dvouciferným rozdílem. Ještě v poslední čtvrtině ztrácelo devět bodů, ale pak zabojovalo zejména díky Bogdanu Bogdanovičovi, autorovi 26 bodů a osmi asistencí, a dvě minuty před koncem to bylo po efektní smeči Anthonyho Bennetta jen o bod.

Vitória, kterou táhl 19 body Shane Larkin, však v bouřlivém istanbulském prostředí zvládla koncovku výborně a uhájila důležité vítězství. Fenerbahce je se šestnácti výhrami na čtvrtém místě.

Druhý z českých reprezentantů v soutěži Blake Schilb opět chyběl v sestavě Galatasaraye, ze které ho vyřadil trenér kvůli špatnému výkonu v poháru. Galatasaray prohrál na hřišti vedoucího CSKA Moskva jasně 69:85.

Evropská liga basketbalistů - 25. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Laboral Vitória 74:79 (za domácí Veselý 6 bodů, 4 doskoky, 2 asistence),
CSKA Moskva - Galatasaray Istanbul 85:69,
Žalgiris Kaunas - Panathinaikos Atény 64:58,
Maccabi Tel Aviv - Milán 92:82
FC Barcelona - Unics Kazaň 70:62.