Oklahoma - Philadelphia 122:97Historický zápis! Westbrook má unikátní triple double bez nepřesné střely

New York

Russell Westbrook se stal prvním hráčem v historii NBA, který si v utkání připsal triple double a zároveň proměnil všechny střelecké pokusy. Osmadvacetiletý rozehrávač dovedl ve středečním utkání Oklahomu k výhře nad Philadelphií 122:97.

Rozehrávač Oklahomy Russell Westbrook se zapsal do historie NBA.

Při svém 35. triple doublu v sezóně Westbrook nasbíral 18 bodů, 14 asistencí a 11 doskoků. Proměnil při tom všech šest střeleckých pokusů z pole i šest trestných hodů. "Díval jsem se na videa svých zápasů a prostě jsem se dnes snažil vybírat lepší pozice," řekl Westbrook, který si prý v průběhu zápasu neuvědomoval, že ani jednou neminul.

Utkání se vydařilo i Enesu Kanterovi, který za dvacet minut stihl 24 bodů a 11 doskoků. Ze Sixers byl nejlepším střelcem Nik Stauskas s 20 body.

Washington porazil Atlantu 104:100, přestože většinu zápasu prohrával. V poslední čtvrtině svěřenci Scotta Brookse otočili vývoj klíčovou šňůrou 19:4. Tomáš Satoranský do utkání nezasáhl. Bradley Beal dal 28 bodů, John Wall k 22 bodům připojil 10 asistencí. Hawks vedl s 29 body Tim Hardaway Jr., Dwight Howard nasbíral 14 bodů a 16 doskoků.

Wizards stále drží třetí místo ve Východní konferenci, ale druhému Bostonu se nepřiblížili, protože Celtics přehráli Indianu 109:100. Isaiah Thomas k výhře přispěl 25 body, Pacers nestačilo 37 bodů Paula George.

Celtics dotírají na vedoucí Cleveland. Oba týmy mají shodně 46 vítězství, ale Cavaliers odehráli o dvě utkání méně. Ve středu obhájci titulu prohráli v Denveru 113:126.

Utah porazil New York Knicks 108:101 a jeho lídrem byl Rudy Gobert. Francouzský pivot proměnil třináct ze čtrnácti střeleckých pokusů z pole a k 35 bodům připojil 13 doskoků a čtyři bloky. Jannis Antetokunmpo dovedl Milwaukee k výhře nad domácím Sacramentem 116:98. Řecký talent nasbíral 32 bodů, 12 doskoků a šest asistencí.