Plzeňští házenkáři na úvod semifinále jasně přehráli Lovosice

Plzeň

Plzeňští házenkáři vstoupili do semifinálové série extraligy hladkým vítězstvím 34:26 nad Lovosicemi. Osmibrankovým rozdílem vedl domácí celek už v poločase, sedmi góly k výhře obhájců titulu přispěl Michal Tonar.

Milan Škvořil z Plzně střílí

Plzeň vyhrála základní část a ani v play off ji v jejím domácím prostředí ještě nikdo neporazil. Nedokázaly to ani Lovosice, které Západočechy na konci ledna zdolaly ve finále Českého poháru.

Tentokrát ale hosté po deseti minutách prohrávali 2:6 a krátce před koncem první půle už o deset gólů. To už v lovosické sestavě chyběl zraněný Bouček, který odstoupil po Škvařilově faulu.

Semifinále se hraje na tři vítězství. V Plzni je druhý zápas na programu v sobotu, kdy také začne druhá série Zubří - Dukla Praha.