Volejbalisté Českých Budějovic vedou ve finále 2:1 na zápasy, bronz slaví Liberec

Liberec

Volejbalisté Českých Budějovic zdolali ve finále extraligy Kladno 3:1 (25:17, 28:26, 21:25, 26:24) a ujali se v sérii hrané na čtyři výhry vedení 2:1. Dukla Liberec získala po dvou titulech v extralize bronz. Loňští a předloňští šampioni zdolali v souboji o třetí místo Karlovarsko 3:0 na zápasy, sérii ukončili vítězstvím na své palubovce 3:0.

Zleva Matěj Šmídl z Ostravy, Jan Štefko z Karlových Varů, Tomáš Široký z Karlových Varů a Zdeněk Málek z Karlových Varů.

Zatímco ve finále se v Kladně odehrály dvě pětisetové bitvy, dnes stačily Jihostroji čtyři sety. Domácí se prosazovali tvrdým servisem, Michálek udal esem tón úvodnímu dějství a Budějovičtí ho měli celé pod kontrolou. Do vedení se dostali i ve druhé sadě, ale o náskok 21:17 přišli a set získali až po boji poměrem 28:26 díky dvojbloku Michálka s Machem.

Od třetího setu se kladenští vítězové základní části zlepšili. Zatlačili více podáním a vykřesali naději na obrat. Málem zápas dotáhli do dalšího tie-breaku, ve čtvrté sadě totiž vedli 24:22, jenže blokař Jihostroje Sobotka esem srovnal na 24:24, přímým bodem z podání získal mečbol a po dalším jeho servisu hala bouřila nadšením.

České Budějovice se můžou o další krok přiblížit devátému titulu a prvnímu po třech letech ve čtvrtek, kdy na své palubovce hostí Kladno od 18:20.

Liberec vydřel vítězství

Liberec vyhrál první dva zápasy nad Karlovarskem vždy po boji 3:2. Ve třetím duelu pod Ještědem byl nejnapínavější úvodní set, který domácí získali až poměrem 29:27. Další dva sety pak 25:20 a 25:23.

V roce 2015 slavil Liberec titul po 12 letech a o rok později triumf obhájil. Letos se ale svěřencům trenéra Michala Nekoly tolik nedařilo a v semifinále vypadli s Kladnem.