Basketbalistky KP Brno získaly v lize bronzové medaile

Nymburk

Basketbalistky KP Brno vybojovaly třetí místo v lize. Ve čtvrtém utkání play off prolomily pravidlo o vítězství domácích týmů, Nymburk na jeho hřišti zdolaly 59:56 a sérii s loňskými vicemistryněmi vyhrály 3:1.

Basketbalistky DSK Baksetball Nymburk prohrály úvodní bitvu o ligový bronz s KP Brno (ilustrační foto).

Brňanky o svém vítězství v Nymburku rozhodly po přestávce jedenáctibodovou šňůrou, díky níž si vypracovaly vedení o osm bodů. Domácí dokázaly v poslední čtvrtině snížit na rozdíl tří bodů a necelé tři minuty před koncem ztrácely dokonce jediný bod, další obrat skóre už ale nedotáhly.

O 3. místo v lize basketbalistek - 4. zápas
Nymburk - KP Brno 56:59 (16:14, 33:34, 44:49)
Nejvíce bodů: Chomenčuková 18, Pavelová 15, Udoděnková 14 - Maddenová 17, Kopecká 16, Pecková 14. Konečný stav série: 1:3.