Rubriky:

Míčové sporty

Češi společně se Slováky a Maďary kandidují na ME házenkářů

12. května 2017 14:46 - Praha
(Aktualizováno: 12. května 2017 18:50)

Český svaz házené podal dohromady se Slovenskem a Maďarskem společnou kandidaturu na pořadatelství mistrovství Evropy mužů v roce 2022, nebo o dva roky později. Informoval o tom server Šport.sk. Ani jedna ze zemí dosud házenkářské Euro nehostila. O první termín se uchází pět dalších soupeřů, o druhý čtyři. Hostitele vybere Evropská házenkářská federace EHF na kongresu příští rok v červnu v Edinburghu.

 

Vít Chalupa, chf.cz

O ME 2022 projevily zájem Belgie se Španělskem a Francií, Dánsko s Německem a Švýcarskem, Rusko s Běloruskem, Makedonie a Litva. Z šestice uchazečů nejspíš vypadne Makedonie, která je jediným kandidátem na pořadatelství ženského šampionátu v témže roce. Litva s Makedonií kandidují i na ME 2024, kromě nich podaly přihlášku ještě Dánsko se Švýcarskem a samostatně Německo.

Česká republika by v případě úspěšné kandidatury měla podle předběžných plánů hostit dvě z šesti základních skupin i vyvrcholení turnaje, jež by se konalo nejspíš v Praze. Jako tým pořadatelské země by Češi měli automaticky zajištěnou účast.

Česká strana o záměru kandidovat informovala už vloni. "Úmysl kandidovat jsme už opakovaně avizovali přes média, přihlásili jsme se k tomu. Podat přihlášku je první krok, v podstatě ten nejmenší. Do konce června bychom měli dostat z EHF podklady pro výběrové řízení. Pak začne ta nejdůležitější fáze - práce," uvedl prezident Českého svazu házené Radek Bendl.

"Informační kampaň bychom rádi veřejně odstartovali ve spolupráci s dalšími stranami na konci června při akci Hvězdy pro legendy," poukázal Bendl na blížící se exhibici v Praze, která připomene výročí největších úspěchů české házené. Dodal, že jednou z variant je, že finálová část šampionátu by se konala v pražské O2 areně.

Na loňský šampionát svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše nepostoupili, o účast na příštím ME v Chorvatsku bojují v kvalifikaci. Závěrečný turnaj v roce 2020, kdy počet účastníků vzroste ze současných 16 na 24 týmů, společně uspořádají Rakousko, Norsko a Švédsko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty