Rubriky:

Míčové sporty

Beckham se stal trumfem v souboji o šéfa Barcelony

2. června 2003 02:00 - BARCELONA

Informace o odchodu Davida Beckhama se snad stanou skutečností. Kandidát na předsedu španělské Barcelony Joan Laporta vytáhl v předvolebním boji jako trumf zprávu, že se anglického fotbalistu pokusí koupit za 30 miliónů liber (přes 1,3 miliardy korun). Podle britského magazínu News of the World už dokonce Manchester United s prodejem své největší hvězdy za tuto částku souhlasil.

 

www.ananova.com

"Domnívám se, že je to skvělá cena za Beckhama," uvedl Laporta. Ten bude usilovat o zvolení do čela Barcelony, která je už několik týdnů bez představenstva. "Je to jeden z mála hráčů, který dokáže vydělat zpět peníze vynaložené na přestup," dodal. Kouč anglického šampiona Alex Ferguson už má údajně vyhlédnutou náhradu za Beckhama.

Ze Španělska by měl přijít na Old Trafford jednadvacetiletý záložník Xabi Alonso, který bojuje se San Sebastianem překvapivě o titul. Beckhama jako by spekulace o jeho budoucnosti nezajímaly. V sobotu se populární hráč zúčastnil s manželkou Victorií předávání filmových cen hudební stanice MTV v Los Angeles a v USA má strávit velkou část dovolené.

"Zaručené" informace o přestupu anglického ostrostřelce plní stránky novin již několik měsíců. Mezi přístavy, kde by měla hvězda Manchsteru zakotvit se postupně vystřídaly milánský Inter i AC a španělské Barcelona s Realem Madrid. Před Laportovým prohlášením se naposled hovořilo právě o zájmu madridského klubu.

ČTK, Novinky

Zrušit