Rubriky:

Míčové sporty

Kapitánkou basketbalistek na ME bude Elhotová

25. května 2017 13:30 - Praha

České basketbalistky povede na domácím mistrovství Evropy jako kapitánka Kateřina Elhotová. Největší hvězda týmu a čerstvá matka dostala důvěru spoluhráček a trenéra Ivana Beneše vůbec poprvé v kariéře. Roli kapitánky dosud neplnila ani ve svém klubu ZVVZ USK Praha.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to velká důvěra od trenéra a pro mě určitě obrovská čest se do této pozice dostat. Mám z toho radost. Myslím, že je to spíš symbolická funkce, ale budu se snažit ji vykonávat co nejlépe," řekla Elhotová. Pomáhat jí budou další dvě nejzkušenější hráčky týmu Petra Kulichová a Ilona Burgrová, které už mají s funkcí zkušenosti ze svých klubů.

"Mám tady konfrontaci s Ilčou Burgrovou, která už kapitánkou párkrát byla. Bavím se s ní o těchto věcech. Probírám s ní vše od rozcvičování až po podávání rukou rozhodčím," dodala Elhotová, která si funkci vyzkouší poprvé na víkendovém turnaji v Karlových Varech.

Pro sedmadvacetiletou střelkyni je jmenování kapitánkou vyvrcholením turbulentního roku, během kterého se jí v listopadu narodil syn Daniel, ale rychle se stačila vrátit na palubovku a pokračovat v kariéře. Od roku 2007 nechyběla na žádné velké reprezentační akci a na minulém šampionátu 2015 byla hlavní tahounkou českého týmu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.