Rubriky:

Míčové sporty

Trenér Bašný povede české házenkářky další tři roky

5. června 2017 16:27 - Praha

Trenér Jan Bašný povede další tři roky ženskou házenkářskou reprezentaci. Čtyřiapadesátiletý kouč dnes prodloužil s vedením svazu smlouvu, která měla původně letos skončit. Svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bašný působí na lavičce národního týmu sedm let a od jeho příchodu udělaly házenkářky výrazný výkonnostní posun. Dovedl je na dva evropské šampionáty v letech 2012 a vloni, na nichž Češky skončily nejprve na dvanáctém a poté na desátém místě. Před čtyřmi roky se s nimi po deseti letech probojoval na mistrovství světa.

"Myslím, že to bylo pozitivních sedm let. Přebíral jsem tým, který byl v žebříčku národních výběrů na 24. místě, dnes jsme v hodnocení za rok 2016 desátí. To je, myslím, velký výsledkový posun, se kterým jde ruku v ruce posun výkonnostní. Hráčky jezdí na srazy rády, panuje na nich pohoda," uvedl Bašný.

Z Turkyň má vítr

"Věřím, že jsme se přiblížili evropské špičce, což se projevilo i na šampionátech, které jsme si vybojovali. Zvlášť na tom posledním jsme se herně týmům vyrovnali," dodal Bašný, který zároveň trénuje francouzský klub Nantes.

S reprezentací ho nyní čeká play off kvalifikace mistrovství světa proti Turecku, první zápas odehrají Češky v sobotu doma. "Aktuálně mám trochu vítr z Turkyň a mou nejbližší ambicí je dostat se na šampionát do Německa. A potom dlouhodobější cíl - říkal jsem už po šampionátu ve Švédsku, že náš tým by mohl zažít svůj vrchol na Euru ve Francii," dodal Bašný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty