Rubriky:

Míčové sporty

Perušič, Schweiner - Brouwer, Meeuwsen 0:2

Čeští beachvolejbalisté na nizozemské jedničky nestačili a jsou devátí

17. června 2017 11:55 - Haag
(Aktualizováno: 17. června 2017 12:31)

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner nezaskočili na Světovém okruhu v Haagu domácí nasazené jedničky Alexandera Brouwera s Robertem Meeuwsenem a na životním turnaji obsadili deváté místo. Zápas o postup do čtvrtfinále proti bronzovým medailistům z loňské olympiády v Riu a exmistrům světa prohráli 13:21 a 12:21.

Česká dvojice tříhvězdičkový turnaj v Haagu začínala už v kvalifikaci a dvě výhry si následně připsala i v hlavní soutěži. Zkušeným domácím favoritům Brouwerovi s Meeuwsenem vzdorovali 27 minut, dělené deváté místo je pro něj největší úspěch v kariéře.

V základní skupině přitom dokázali přehrát brazilský pár Pedro Solberg, Guto (2:1 na sety), jenž se následně dostal do čtvrtfinále.

Už v pátek večer si deváté místo připsaly také české ženské jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková a i potřetí v sezóně byly v elitní desítce. Protože však dohrály až před půlnocí, musely zrušit start na Superpoháru o tomto víkendu v Praze.

"Holky zvažovaly, že by ráno v šest hodin sedly na letadlo, protože v případě porážky (v Haagu) chtěly doma hrát. Já jsem byl ale proti. Chtěl jsem, aby se soustředily na hru, a pokud by prohrály, tak aby si odpočinuly. Není profesionální být v top ten na mezinárodním turnaji a jet na národní turnaj s třemi hodinami spánku. To jen končí zraněním nebo zklamáním," napsal kouč Simon Nausch ČTK.

ČTK

Zrušit