Nizozemsko - Česko 3:1Volejbalisté zakončili Světovou ligu porážkou

Haag

Čeští volejbalisté zakončili Světovou ligu porážkou od domácího Nizozemska 1:3 po setech 28:26, 17:25, 21:25 a 13:25. Ve dvanáctičlenné druhé divizi obsadili osmé místo s bilancí čtyř vítězství a pěti porážek. Španělský kouč Miguel Falasca po zápase oznámil odchod od reprezentace z osobních důvodů.

Poslední soupeř českého týmu skončil v tabulce druhý za Slovinskem, do Final Four druhé výkonnostní kategorie s oběma celky postoupili také čtvrtí Japonci, zatímco třetí Australané měli jako pořadatelé účast jistou.

Svěřenci španělského kouče Miguela Falascy se v závěrečném turnaji v Haagu přiblížili k postupu do finálového turnaje po hladké výhře 3:0 nad Slovenskem, ale naděje jim vzala stejně jednoznačná sobotní porážka od Korejců.

Proti Nizozemcům v prvním setu Češi živili šanci na úspěšnou odvetu za týden starou porážku 0:3 z domácího turnaje Světové ligy v Českých Budějovicích a rozhodli pro sebe dramatickou koncovku, ve zbytku utkání měl ale jasně navrch soupeř.

"Začali jsme výborně. Podařilo se nám po dlouhé době vyhrát vyrovnanou koncovku prvního setu. Bohužel v dalším průběhu zápasu jsme se nevyvarovali menších újezdů a soupeř toho využil a zaslouženě vyhrál," řekl nahrávač Jakub Janouch.

"Hráli jsme dnes lépe než posledně v Českých Budějovicích proti Holandsku. Dali jsme šanci dalším hráčům a ti se toho ujali skvěle a s kuráží, což je pozitivní. Negativní je, že se musíme dále zlepšovat, abychom hráli na stejné úrovni jako Holandsko. Musíme se zlepšit především v útoku," uvedl Falasca.